Defender Injector 1.0 İndir – Kullanımı

Windows Defender yazılımı işletim sistemi ile birlikte gelmesine rağmen bazı eksik noktalara sahiptir. Bu yazılım da her anti-virüs yazılımı gibi her klasörü ve dosyayı taramaktadır. Bazı dosyalar sizin için özelse Defender Injector 1.0 sayesinde bu klasörlerin taranmasını engelleyebilirsiniz. Bu klasörlere virüs bulaşması durumunda anti-virüs yazılımları sizin için önemli önemsiz her dosyayı silerler. Bu sebeple bu program bu tarz hassasiyetleri olanlar için çok önemlidir.

Windows 10’da, Windows Defender Güvenlik Merkezi adlı yeni bir uygulama var. Eskiden “Windows Defender Dashboard” olarak bilinen bu uygulama, kullanıcının güvenlik ve gizlilik ayarlarını kontrol etmesine yardımcı olmak için üretilmiştir. Herhangi bir dosyayı, dosya türünü, klasörü veya işlemi aşağıdaki adımlarla taranmayanlar listesine ekleyebilirsiniz;

1. Açık ayarları uygulama
2. Güncelle ve güvenliği seçin
3. Windows Defender Güvenlik Merkezi’ni açın
4. Virüs ve tehdit korumasını seçin
5. Virüs ve tehdit koruma ayarlarını tıklayın.
6. Dışlamalar ekle veya kaldırı tıklayın.
7. Dışlama ekle altında, dosyaları, klasörleri, dosya türlerini veya işlemi seçin.

Grafik kullanıcı arayüzü aracılığıyla manuel olarak istisnalar eklemeyi gördüğünüz gibi zaman alıcı, sıkıcı ve insan hatalarına açık olabilir, bu nedenle tüm süreci basitleştirmek için taşınabilir bir program olan Defender Injector programı üretilmiştir.

Defender Injector Kullanımı

İndirdikten sonra zip dosyasını istediğiniz yere çıkartın, sonra “dInjector.exe” dosyasına çift tıklayın. Windows Defender listesine bir dışlama eklemek için, GUI yazılımındaki herhangi bir dosyayı veya klasörü sürükleyip bırakmanız yeterlidir; ayrıca Dosya veya klasör düğmelerini de kullanabilirsiniz.

Listelenen dosyayı veya klasörü kaldırmak için listedeki eğeyi seçip kaldır düğmesini kullanın (Çöp kutusu) veya üzerine sağ tıklayıp “Seçileni sil” özelliğini seçin.

Ayrıca, içerik Menünüze Defender Dışlamaları özelliği ekleyebilir, bunu yapmak için Seçenekler – Dosyaya ve Klasöre Bağlam Menüsü özelliğini kullanabilirsiniz.

Bundan sonra, Windows Defender dışlama listesine eklemek için herhangi bir dosyayı veya Klasörü sağ tıklattıktan sonra, dışlama listesinden çıkarmak için aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Defender Injector 1.0 İndir

Sordum.Org Ekibine ve Velociraptor’a Teşekkürlerimizi Borç Biliriz.

Bir önceki yazımız olan Defender Control 1.4 İndir başlıklı makalemizde defender control 1.4 indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum ( 2 )
 1. dröztürk
  13 Ocak 2019 at 18:06
  Cevapla

  Program için Çok Teşekkür ederim.

 2. Mehmet
  30 Ağustos 2019 at 10:59
  Cevapla

  Teşekkür ederim eline sağlık başarılarınızın devamını dilerim

Bir cevap bırakın