DNS Lock 1.4 Program Kullanımı

İnternet bağlantılarının en büyük problemlerinden birisi “DNS sunucuları yanıt vermiyor” hatasıdır. Bu durumda ilk kontrol edilmesi gereken yer DNS snucularıdır. ipv4 / 6 gibi tercihlerde hata olması durumunda İnternet bağlantısı düşecektir. “DNS sunucusunu otomatik olarak al” seçeneği tıkladığınızda bu problem ortadan kalksa da herhangi bir DNS kullanılmadığı için bu seferde yasaklı sitelere giriş yapılamaz. Bu durumun önüne geçmek için DNS Lock 1.4 programı en iyi çözümü sunmaktadır. Program sayesinde kendi DNS adreslerinizi girerek İnternet bağlantınızı ayarlayabilirsiniz.

DNS Lock 1.4 Nasıl Kullanılır?

Programı indirdikten sonra DNS Lock’u Rar’dan çıkarın ve çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. DNS iplerini virgülle ayırarak girdikten sonra “Install Service” butonuna tıklamanız yeterlidir.

IPv4 ve IPv6 gibi DNS IP’lerini koruyabilirsiniz. Bilgiler seçildikten sonra program bunu sisteme uyarlar ve sistemi güvende tutmak için Windows hizmetlerini yükler.

DNS kilidi IPv4 Kilitli

DNS Kilidi size açık DNS veya Google DNS gibi sunucuları sunar. Bu durumu ortadan kaldırmak istiyorsanız “Uninstall Service” seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

DNS birleşiminin yanında kilit işaretleri bulunmaktadır. Bu işaretler DNS’in durumunu göstermektedir. Program Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 ve Windows XP gibi işletim sistemlerinde 64 bit olarak çalışmaktadır.

DNS Lock 1.4 İndir

Sordum.Org Ekibine ve Velociraptor’a Teşekkürlerimizi Borç Biliriz.

Bir önceki yazımız olan Reduce Memory - Ram Boşaltıcı İndir başlıklı makalemizde Reduce Memory indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap bırakın