dns-lock-1-4-programi-ve-kullanimi
DNS Lock 1.4 Programı ve Kullanımı
Kategori : Yararlı Programlar
Şirket : Sordum.org
Özet ve Detaylar
DNS Lock programı ile bozulan DNS ayarlarınızı düzeltebilirsiniz. Boyutu küçük olmasına rağmen çok basit ve kullanışlı bir program olan DNS Lock yazılımının kurulumunu ve kullanımını anlattık.
Minimum Sistem Gereksinimleri
 • İşletim Sistemi
  Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • Ram
  2 GB
Toplam 0 Yorum Var

  Bildir
  İndirme Linkleri
  • Platform
  • Dosya Boyutu
  • Dil
  • İndir
  İçerik Detayı

  İnternet bağlantılarının en büyük problemlerinden birisi “DNS sunucuları yanıt vermiyor” hatasıdır. Bu durumda ilk kontrol edilmesi gereken yer DNS snucularıdır. ipv4 / 6 gibi tercihlerde hata olması durumunda İnternet bağlantısı düşecektir. “DNS sunucusunu otomatik olarak al” seçeneği tıkladığınızda bu problem ortadan kalksa da herhangi bir DNS kullanılmadığı için bu seferde yasaklı sitelere giriş yapılamaz. Bu durumun önüne geçmek için DNS Lock 1.4 programı en iyi çözümü sunmaktadır. Program sayesinde kendi DNS adreslerinizi girerek İnternet bağlantınızı ayarlayabilirsiniz.

  DNS Lock 1.4 Nasıl Kullanılır?

  Programı indirdikten sonra DNS Lock’u Rar’dan çıkarın ve çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. DNS iplerini virgülle ayırarak girdikten sonra “Install Service” butonuna tıklamanız yeterlidir.

  dns lock 1 6

  IPv4 ve IPv6 gibi DNS IP’lerini koruyabilirsiniz. Bilgiler seçildikten sonra program bunu sisteme uyarlar ve sistemi güvende tutmak için Windows hizmetlerini yükler.

  DNS kilidi IPv4 Kilitli

  DNS Kilidi size açık DNS veya Google DNS gibi sunucuları sunar. Bu durumu ortadan kaldırmak istiyorsanız “Uninstall Service” seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

  dns lock 1 5

  DNS birleşiminin yanında kilit işaretleri bulunmaktadır. Bu işaretler DNS’in durumunu göstermektedir. Program Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 ve Windows XP gibi işletim sistemlerinde 64 bit olarak çalışmaktadır.

  Sordum.Org Ekibine ve Velociraptor’a Teşekkürlerimizi Borç Biliriz.

  Yararlı programlar kategorimizde daha fazla yararlı programa erişebilirsiniz.