İnternet’ten TV Nasıl İzlenir?

Günlük yaşamın olmazsa olmazları arasında yer alan televizyon, yaygınlaşan online yayın platformları karşısında günden güne değer kaybetmeye devam ediyor. Bunda seyircinin internet aracılığıyla televizyona bağlı olmaksızın, istediği zaman, istediği yerde, istediği kanalın canlı yayınına ulaşabilme imkanı büyük rol üstleniyor.

Günümüzde internet yayını olmayan televizyon kanalı yok denecek kadar az. Ancak izleyici tek tek kanalların sitelerini ziyaret etmek yerine tüm kanalların yayınlarının bulunduğu platformları ziyaret etmeyi tercih ediyor. Günümüzde onlarca canli tv sitesi ziyaretçilerine online yayın hizmeti sağlıyor. Ziyaretçilerimiz için bu yazıda, sektörün ilk sitesi olan, canlitv.com’u inceledik.

Türkiye’nin ilk online yayın platformu olan canlitv.com 2005 yılından günümüze, ziyaretçilerine internetten televizyon izleme hizmeti sağlamaktadır. Kullanıcı dostu temasıyla dikkat çeken site, ziyaretçilerini kanal listesi, blog haberleri, yayın akışları ve kanal reytingleriyle karşılıyor.

Ana sayfada yer alan kanal listesinde, yüzlerce ulusal, yerel ve yabancı televizyon kanalının yayınları yer alıyor. (Örneğin; ziyaretçi Star TV canlı yayınını izlerken, TRT1 izle sayfasına tıklayarak anında kanal değiştirebiliyor.)

Öte yandan kanal listesinin solunda yer alan blog kısmında televizyon dünyasında yaşanan son dakika gelişmeleriyle ilgili güncel haberler yer alıyor.

Canlı tv anasayfada olduğu gibi kanal iç sayfasını da ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak zengin içeriklerle süslemiş. Yayın akışı modülü, ziyaretçinin şuan kanalda hangi programın yayınlandığını, gelecek saatlerde hangi programların yayınlanacağını görebilmesini sağlıyor.

Televizyon alışkanlığını, internete taşıyan canlitv.com sayesinde, yüzlerce ulusal, yerel ve yabancı televizyon kanallarının canlı yayınlarına, günlük reyting sonuçlarına, kanalların yayın akışı, frekans ve iletişim bilgilerine anında ulaşabilirsiniz. İnternetten tv izlemek için canlitv.com linkine giderek siteni keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çiçekella.com - Yurt Dışı Çiçek Gönderimi başlıklı makalemizde çiçekella ve yurtdışı çiçek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap bırakın