Nasıl Para Kazanabilirim?

Para kazanmak dendiğinde her birimizin aklında yüzlerce fikir vardır. Herkesin aklından bir şekilde bu sorunun cevapları geçer ve üzerine düşünür. En çok araştırılan sorudur; Nasıl Para Kazanabilirim

Yukarıda ki linkten araştırma ve incelemelerimize göz atabilirsiniz.

Yazımızın içeriğinde bu konu üzerine yapılmış detayları araştırma ve incelemeleri bulabilir, siz de bu konuda yeni bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

1- Satış işleri ile ilgilenmek

Bir önce ki maddeye bundan 20 yıl önce diye girmiştik. Bu kez de bundan 20 yıl önce bu listeyi hazırlasak olacak ve bugün yine listeye girecek bir madde var ise, bu tartışmasız ki satış işi olurdu. Günler, aylar, yıllar geçse de satış yapılması gereken ürün ve hizmet varlığı asla değişmeyecek. Bazı kimselerin mutlaka satılacak ürün ve hizmetleri tüm ihtişamı ile alıcılara sunması gerekecek. Bu kişilerden bir tanesi neden siz olmayasınız?

Satış işi için işletmelerle belirli bir komisyon oranı ile çalışabileceğiniz gibi e-ticaret sitesi kurup da satış işlerinden kazanç sağlayabilirsiniz.

2- Ders Vermek

Okul hayatınızda aştığınız engeller zihninizde hala duruyorsa, onları paraya çevirmenin vakti geldi bile. Gecelerce yaşanan uykusuzluklar, uzun çalışma saatleri sadece o sınavı geçmek için değildi elbette, nasıl parakazanırım sorusunun da cevabıydı o emekler.

Şimdi o sıkıntının içerisinde olan yaşça küçük kardeşlerimizin ellerinden tutuyor ve sonunda paranızı da cebinize koyuyorsunuz. Özel ders fiyatları şehirden şehre değişiklik gösterse de saatte 60 TL’nin altında değil.

3- Özel günlerde organizasyon yapmak

Bildiğiniz üzere artık doğum günleri, kınalar, nişanlar ve hatta bebek karşılama partileri, diş buğdayları ve diğer organizasyonlar çok büyük özenle ve büyük emek harcanarak yapılıyor. Dolayısı ile organizasyon sahibini bu durum oldukça yoruyor.

İşte organizasyon şirketleri bu noktada ortaya çıkarak organizasyon sahibinin elini sıcak sudan soğuk suya sokturmayarak tüm işleri ve süreci üstleniyor. Dolayısı ile bunun için de yüklü miktarda bir bedel alıyor.

Organize ederim, her türlü süreci yönetir, yoluna koyarım diyorsanız hiç kaçırmayın bu işi.

4- Anketçilik

O kadar çok konuda o kadar çok firma anket yapıyor ki ‘bu kadar çok denek mi var’ diye eminim siz de düşünüyorsunuzdur. Para ile bu işi yapan denekler var! Evet yanlış duymadınız. Sürekli anket dolduruyor karşılığında hesabınızda yükselen parayı seyre koyuluyorsunuz. Geç kalmadınız, hemen araştırmaya başlayın.

5- Taşımacılık

Her türlü gönderiyi adrese teslim edebilir, hızınızı paraya dönüştürebilirsiniz.

6- Blogculuk

Siz de kendinize bir blog açarak dünyanızı, bilgi ve birikimlerinizi dış dünyaya açabilirsiniz. Tecrübeleriniz paraya dönüşürken siz de oturup takipçi, tık dolayısıyla artan reklam gelirlerini takip eder, paranızı koymak için arayacağınızı yeri kendinize en büyük dert haline getirebilirsiniz.

7-Müşteri gizliliği

Birçok firma hizmet verdikleri sektör devlerinin çalışma yerlerine müşteri kılığında gizli çalışanlar gönderirler. Onlardan etrafı güzelce incelemelerini isterler. Dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bilgi verip onlardan bir geri dönüş raporu isterler.

Eleştirel yönünüzü ve gözlem yeteneğiniz kuvvetli ise bu konuya kafa yorabilirsiniz.

8- Satışçılık

Satış işi hiç bir zaman sonu olmayacak bir iştir. Her zaman satılacak bir şeyler olacak ve her zaman bunu alıcıya en güzel şekilde sunması gereken birileri lazım olacak ve İşte bunu yapabileceğinize inanıyorsanız, size en çok para kazandırabilecek işlerden bir tanesi olduğunun farkına varın ve çalışmalarınızı bu yöne doğru yönlendirmekten çekinmeyin.

9- Emlak Danışmanlığı

Para nasılkazanılır, işte size para kazanacağınız bir iş fikri daha. Gayrimenkul piyasası hakkında bilgi sahibi iseniz bu işsizin için bulunmaz fırsat. İnsanlara satışa çıkacak konutları gezdirebilirim diyorsanız hiç vakit kaybetmeyin.

Türkiye’de bu piyasanın çok aktif olması nedeniyle hızlı şekilde yükselme şansına sahip olacaksınız.

10-Kendi web sitesinin patronu olmak

Geçmiş yıllarda dükkan açmak ve esnaf olmak ne ise bugün de web sitesi kurmak Hemen ilginiz olan bir alanda kendinize bir web sitesi kurabilir, sanal esnaflığa başlayabilirsiniz. Tık sayısı arttırarak devleşmek sizin ellerinizde ve zihninizde olacak. Tık sayınız arttıkça reklam verenleriniz ve dolayısı ile gelirleriniz hızla artacak.

Bir önceki yazımız olan İnternet'ten TV Nasıl İzlenir? başlıklı makalemizde canli tv hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap bırakın