Qemu Simple Boot – Test Programı indir

Quemu Simple Boot yazılımı basit ama oldukça kullanışlı bir yazılımdır. Bu yazılım ile birlikte ISO dosyalarını rahatlıkla test edebilirsiniz. Normalde bu dosyaları test etmek için CD/DVD harcamalı veya sanal sürücüye kurmak gerekmektedir. Bu yazılım ile birlikte kolaylıkla .iso uzantılı dosyaların kontrolü yapılmaktadır.

 

Program Kullanımı

Aşağıda ki linkten dosyayı indirdikten sonra .zip’den çıkarın. Qsib.exe adlı dosyayı çalıştırın. Uygulama çalıştıktan sonra dilediğiniz dosyayı pencereye sürükleyerek “Start QEMU Test” tuşuna basarak test başlamaktadır. Onay kutusu çıkması durumunda onaylarsanız tüm programlar isteğe bağlı olarak kapatılır. 

Yine sağ üstten RAM seçeneğini seçerek de işlemi daha da hızlandırabilirsiniz.

Menü seçeneğinde; USB, CD ve DVD görüntülerini disklerde test edebilirsiniz.

Yine dil seçeneğini de menü aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

QEMU Simple Boot, hem taşınabilir hem de ücretsizdir.

NOT: Windows işletim sistemi resimlerini test etmek için lütfen QEMU Basit Önyükleme kullanmayın. USB flash sürücüler için önyükleme yükleyicilerini veya düşük kaynak gereksinimleri olan küçük resim dosyalarını hızlı bir şekilde test etmek için tasarlanmıştır. Tam bir sanallaştırma ortamı olarak tasarlanmamıştır.

Desteklenen diller: İngilizce, Arapça, Türkçe, Almanca ve Rusça

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Winsows Xp – (hem x86 hem de x64)

Quemu Simple Boot indir

Sordum.Org Ekibine ve Velociraptor’a Teşekkürlerimizi Borç Biliriz.

Bir önceki yazımız olan RunAsTool Program Kullanımı - indir başlıklı makalemizde runastool indir ve runastool kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap bırakın