RunAsTool Program Kullanımı – indir

RunAsTool yazılımı küçük boyutlu fakat bir o kadar da başarılı bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde dilediğiniz programın çalışma iznini değiştirebilirsiniz. Daha öncesinde yönetici olarak çalışan programları normal olarak çalıştırabileceğiniz gibi normal izinle çalışan programları da yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

Bu yazılımla birlikte alternatif hesaplar için parola gerekmeden yönetici ayrıcalıklarına sahip olup dilediğiniz programı çalıştırabilirsiniz.

RunAsTool, portable yani taşınabilir bir programdır ve kurulum gerektirmez. Bu programı USB Flash sürücüye kaydedebilir ve dilediğiniz gibi taşıyabilirsiniz. Yazılım son güncellemesini 2 Ekim 2018 tarihinde yapılmıştır.

Nasıl kullanılır

Bu programı kullanmak için CMD komut sistemine ihtiyacınız yoktur. Aşağıda ki resimde ki gibi bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek programı tanımlayabilir ve başlatabilirsiniz.

 

RunAsTool programının iki farklı kullanıcı ara birimi vardır. Biri yöneticiler için, diğeri ise standart kullanıcılar için. Yönetici arayüzünü kullanmak için herhangi bir programı UI’ye kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz.

Yukarıda ki resimde ki gibi programı seçmeniz durumunda;

Run as administrator

Run with default rights

Run as limited user

Seçeneklerinden birini seçerek programın çalışma durumunu değiştirebilirsiniz. Programın Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Yönetici Hesabı

Yöneticiler programları kolayca ekleyebilir ve herhangi bir icona sağ tıkladığınızda standart kullanıcının masa üstüne kolayca kısayol oluşturabilirsiniz.

Yine program listelerini kolayca içe ve dışa aktarma yapabilirsiniz. File – Import List veya Export List yaparak programları içe veya dışa aktarabilirsiniz.

Standart kullanıcılar, yönetici ayrıcalıklarıyla izin verilen bir programı kullanmaları için iki seçeneğe sahiptir.

1) RunAsTool kısıtlı kullanıcı arayüzünde, yönetici haklarıyla çalıştırmak için herhangi bir programa çift tıklayın.

2) Yönetici buna izin verdiyse, standart bir kullanıcı herhangi bir programı tıklayabilir ve kendi kısayollarını oluşturabilir. Bu şekilde RunAsTool’u her seferinde tekrardan başlatmaya gerek yoktur. Ayrıca yöneticinin onlar için oluşturduğu kısayolu da kullanabilirsiniz.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows Xp

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Fransızca, İspanyolca

RunAsTools – İndir

Sordum.Org Ekibine ve Velociraptor’a Teşekkürlerimizi Borç Biliriz.

Bir önceki yazımız olan Easy Service Optimizer Kullanımı - ESO indir başlıklı makalemizde easy service optimizer indir ve easy service optimizer kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap bırakın